Strona główna/Targi/Galeria usług/Przyłącze 230V / do 2 KW

Przyłącze 230V / do 2 KW

Przyłącze elektryczne 230V / 2 KW
Usługa przeznaczona głównie dla stoisk niezabudowanych i tych z własną zabudową. Stoiska zabudowane w standardzie mają takie podłączenie w cenie. W przypadku korzystania z urządzeń o dużej  mocy (grzałki, czajniki, lokówki) należy domówić dodatkowe przyłącza lub zamówić rozdzielnię.

Ważne!

  • Sprawdź swoje urządzenia i przedłużacze zanim je zabierzesz na targi. Nie zaniżaj potrzebnej mocy. Nierozważne działanie może spowodować przeciążenie instalacji i wyłączenia prądu w czasie trwania targów na twoim i sąsiednich stoiskach!
  • Przed końcem targów zacznij wyłączać urządzenia, które wymagają chłodzenia (głowy). Około 10 minut po zakończeniu targów instalacja jest rozłączana!
  • Zapoznaj się z regulaminem targów, a zwłaszcza z § 6. Instalacje elektryczne

 


Czy w cenie przyłącza liczone jest zużycie prądu?
Zużycie prądu nie ma wpływu na koszt przyłącza. Przyłącze określa zapotrzebowanie na moc, czyli sumę wszystkich odbiorników na stoisko (oświetlenie, komputery, czajniki itp.) Podstawowe przyłącze do 2 KW wystarcza w większości przypadków o ile nie planujemy urządzeń grzejnych, które pochłaniają najwięcej energii.

Dlaczego to tyle kosztuje. Co wchodzi w cenę przyłącza?
Wynajmując obiekt płacimy za korzystanie z głównego przyłącza, Musimy zlecić wykonanie projektu elektrycznego. jest to potrzebne aby zaplanować optymalne rodzielenie dostępnej mocy na poszczególne sektory (dlatego ważne jest wcześniejsze określenie zapotrzebowania na moc dla poszczególnych stoisk). Firma zewnętrzna przywozi kable, rozdzielnie i wykonuje instalacje elektryczną doprowadzając prąd do stoisk. Następnie trzeba przeprowdzić kontrolę (zerowanie). W dniu technicznym i targowym dyżur pełni elektryk z odpowiednimi uprawnieniami, który reaguje na wszelkie sytuacje awaryjne. Zwykle też hala deleguje na dwa dni swojego elektryka, który jako jedyny ma uprawnienia dostępu do głównej rozdzielni. To wszystko generuje koszty, który musimy podzielić na poszczególne przyłącza.

Mam urządzenia wrażliwe na wyłączenia prądu, czy zdarzają się przerwy w dostawie prądu?
Niestety nie możemy dać gwarancji na to, że takich przerw nie będzie. Jedna rozdzielnia z bezpiecznikami zasila kilka stoisk. Wystarczy, że sąsiad przywiezie uszkodzony przedłużacz i zrobi zwarcie wtedy wszyscy cierpią. Często jest też tak, że wystawcy zaniżają zapotrzebowanie na moc i instalacja nie wytrzymuje obciążenia. Są to sytuacje sporadyczne i dyżurujący elektryk reaguje natychmiast na takie sytuacje. Może się jednak zdarzyć, że problem generuje jedno z urządzeń wystawcy i wykrycie źródła usterki trochę trwa.
Jak się przed tym zabezpieczyć? sprawdź swoje urządzenia i przedłużacze przed zabraniem na targi. Wrażliwe urządzenia zabezpiecz poprzez podłączenie do UPS-a.

Mam lodówkę z lodami, czy na noc z soboty na niedzielę instalacja jest wyłączana?

Tak, ze względów bezpieczeństwa instalacja targowa jest wyłączana. Ustal z organizatorem lub dyżurnym elektrykiem gdzie można się tymczasowo podłączyć na noc.

Czy mogę domówić przyłącze w dniu technicznym?

To może okazać się niemożliwe. Każdy sektor ma przydział na określoną moc. Elektryk może odmówić podłączania niezaplanowanych urządzeń. Wszystko zależy od obiektu i dostępnej mocy.

wszystkie usługi

Biuro Targów Ślubnych

ul. 1 Maja 9/1A, 40-224 Katowice, tel. 32 25 10 500, 603 191 668, e-mail: info@targislubne.pl